Japan,
2014, 10 h 50 min
(Length: 25 min)
Cinematography:
Yuuki KawashitaComposer:
岩崎琢Cast:
Saori Hayami, Yûichi Nakamura, Yumi Uchiyama, Ryōhei Kimura, Mai Nakahara, Jun'ichi Suwabe, Yuiko Tatsumi, Sora Amamiya, 小笠原早紀, Kana Hanazawa, Takuma Terashima (more)Episodes(26)
-
Enrollment Part I (S01E01)
-
Enrollment Part II (S01E02)
-
Enrollment Part III (S01E03)
-
Enrollment Part IV (S01E04)
-
Enrollment Part V (S01E05)
-
Enrollment Part VI (S01E06)
-
Enrollment Part VII (S01E07)
-
Nine Schools Competition I (S01E08)
-
Nine Schools Competition II (S01E09)
-
Nine Schools Competition III (S01E10)
-
Nine Schools Competition IV (S01E11)
-
Nine Schools Competition V (S01E12)
-
Nine Schools Competition VI (S01E13)
-
Nine Schools Competition VII (S01E14)
-
Nine Schools Competition VIII (S01E15)
-
Nine Schools Competition IX (S01E16)
-
Nine Schools Competition X (S01E17)
-
Nine Schools Competition XI (S01E18)
-
Yokohama Disturbance Part I (S01E19)
-
Yokohama Disturbance Part II (S01E20)
-
Yokohama Disturbance Part III (S01E21)
-
Yokohama Disturbance Part IV (S01E22)
-
Yokohama Disturbance Part V (S01E23)
-
Yokohama Disturbance Part VI (S01E24)
-
Yokohama Disturbance Part VII (S01E25)
-
Yokohama Disturbance Part VIII (S01E26)
Cast
Yuka Saitō
Japan
Takehito Koyasu
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Initial D: Second Stage (1999) (series)
Ayaka Suwa
Japan
Best series:
Food Wars! Shokugeki no Soma (2015) (series)
Barakamon (2014) (series)
Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans (2015) (series)
Kan Tanaka
Japan
Best series:
Food Wars! Shokugeki no Soma (2015) (series)
That Time I Got Reincarnated as a Slime (2018) (series)
Rurouni Kenshin: Wandering Samurai (1996) (series)
Jun Inoue
Japan
Best series:
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Dororo (2019) (series)
Jun'ichi Yanagita
Japan
Best series:
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Oshi no Ko (2023) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Nana Hamasaki
Japan
Best series:
Attack on Titan (2013) (series)
Your lie in April (2014) (series)
Durarara!! X2 (2015) (series)
Shizuka Itō
Japan
Best series:
Oshi no Ko (2023) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Yuri Konno
Japan
Best series:
My Teen Romantic Comedy: SNAFU (2013) (series)
Bleach (2004) (series)
Love, Chunibyo & Other Delusions! (2012) (series)
Motomu Kiyokawa
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Hajime No Ippo: The Fighting! – Rising (2013) (series)
Tarusuke Shingaki
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Tomokazu Sugita
Japan
Best series:
Attack on Titan (2013) (series)
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Yoshihisa Kawahara
Japan
Best series:
Demon Slayer (2019) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Itaru Yamamoto
Japan
Best series:
One-Punch Man (2015) (series)
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Kaguya-sama: Love Is War (2019) (series)
Shiho Kokido
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Ping Pong the Animation (2014) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Kazuhiro Fusegawa
Japan
Best series:
Attack on Titan (2013) (series)
Hajime No Ippo: The Fighting! – Rising (2013) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Rie Suegara
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Bocchi the Rock! (2022) (series)
Haruka Tomatsu
Japan
Best series:
Insomniacs After School (2023) (series)
Violet Evergarden (2018) (series)
Horimiya: The Missing Pieces (2023) (series)
Gō Inoue
Japan
Best series:
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Bunny Drop (2011) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Gō Shinomiya
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Showa Genroku Rakugo Shinju (2016) (series)